Vodovodna mreža02.10.2020.

Rekonstrukcija vodovodne mreže u Miljevini

Općina Foča obezbijedila je novi projekat rekonstrukcije vodovodne mreže u Miljevini, koji je sastavni dio druge faze rekonstrukcije vodovoda.

Međunarodni tim stručnjaka izvršio je reviziju i prihvatio naš projekat za koji je Europska investicijska banka osigurala 277.000 eura bespovratnih sredstava.

U okviru ovog projekta biće realizovana rekonstrukcija kompletne vodovodne mreže u naselju Miljevina, koja će građanima tog naselja obezbediti uredno snabdevanje pijaćom vodom.

Nakon rekonstrukcije izvora Krupica dotok vode u naselje se povećao, ali zbog dotrajale sekundarne mreže u naselju gubici vode su veliki, što će ovom investicijom konačno biti riješeno.

S obzirom da se radi o projektu koji se finansira iz evropskih fondova, tender za izbor izvođača radova, koji će opština raspisati ovih dana, bit će međunarodnog karaktera, što znači da će biti otvoren 60 dana.

Radovi na realizaciji rekonstrukcije vodovoda u Miljevini započet će na proljeće naredne godine.

Milan Vukadinović

Foča RS

Do kraja naredne sedmice završetak radova na sanaciji Ulice Gorica

Općina Centar zahtjeva od Ministarstva zdravstva KS izmještanje Zavod za bolesti ovisnosti sa Gorice