Stari Grad: Počela isporuka industrijske soli mjesnim zajednicama11.12.2020.

Danas je počela isporuka industrijske soli po starogradskim mjesnim zajednicama, a ove sezone ukupno će biti raspoređeno oko 125 tona na prostoru 15 mjesnih zajednica.

„Isporuka industrijske soli počela je danas u mjesnim zajednicama Mjedenica, Baščaršija, Sumbuluša, Vratnik, Logavina, Kovači gdje su na punktove isporučene previđenje količine soli“, pojasnila nam je Selma Velić, pomoćnica načelnika za lokalni razvoj i mjesne zajednice Općine.  So se pakuje u firmi KJKP "Rad", te distribuira po mjesnim zajednicama i punktovima koji su određeni ranijih godina.

Planirane količine industrijske soli ove godine bit će podijeljene na sljedeći način: MZ Babića bašča 3.800 kg soli, MZ Mahmutovac 8.500 kg, MZ Vratnik 12.000 kg, MZ Mošćanica 16.000 kg, MZ Širokača 11.300 kg, MZ Hrid-Jarčedoli 14.250 kg, MZ Toka-Džeka 8.500 kg, MZ Medrese 11.200 kg, Sedrenik 10.000 kg, MZ Logavina 5.000 kg, MZ Baščaršija 1.200 kg, MZ Bistrik 3.000 kg, MZ Kovači 8.000 kg, MZ Sumbuluša 10.000 kg i MZ Mjedenica 3.200 kg. Industrijska so se koristi za posipanje javnih površina na kojima se zadržavaju veće količine leda kako bi se time spriječile povrede građana i lakše odvijao saobraćaj.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Prvi slučaj reinfekcije COVID 19

Sanirana Titova ulica uskoro postaje još sigurnija za pješake