Osvrt na 2020. godinu: Povećan broj intervencija vatrogasaca u odnosu na 2019. godinu15.12.2020.

Služba civilne zaštite Općine Kakanj bilježi porast broja intervencija Profesionalne vatrogasne jedinice Kakanj u 2020. godini, posebno intervencija na gašenju šumskih požara, niskog rastinja i trave, u odnosu na 2019.godinu.

Donosimo uporedne pokazatelje:

Vrsta intervencijeBroj intervencija
u 2020.godini
Broj intervencija u 2019.godini
Stambeni objekat1614
Pomoćni objekat (štala, garaža)55
Dimnjaci1321
Šumski požar i nisko rastinje, trava11593
Poplave i druge nesreće515
Požar na vozilima i saobraćajne nesreće65
Tehničke intervencije (kontejneri, smeće, gume, sijeno, otključavanje stana, sapiranje, prevoz vode…)3529
U K U P N O195182

Učešće pravnih lica iz oblasti šumarstva koja gospodare i čuvaju šume u 2020. godini je više nego skromno, i u oblasti prevencije i u oblasti represije utvrđivanja identiteta lica koja izazivaju ove požare, a skromni su i njihovi kapaciteti u oblasti vatrogastva.

Mirnes Bajtaraveć

Kakanj

Na još tri lokacije postavljene solarne klupe sa naslonom

Završena adaptacija i opremanje prostora Centra za komunalne usluge i u Novom Gradu