Nove zaštitne ograde na pet lokacija28.10.2020.

Postavljene su nove ograde u ulicama Boguševac i Nerkesijina, a uskoro se postavljaju na još tri lokacije.

U ulici Boguševac (lokacija iznad mosta) postavljeni su rukohvati dužine 11 metara, a u ulici Nerkesijina (na raskrsnici ulica Pirin brijeg i Ispod Budakovića), dužine 5 metara. Na obje lokacije postavljeni su klasični, okrugli, čelični rukohvati, zaštićeni temeljnim antikorozionim premazom.

Rukohvatne ograde ugrađuju se kako bi se građanima olakšalo kretanje u ulicama koje imaju veliki nagib, a odbojne ograde se postavljaju za veću sigurnost odvijanja saobraćaja.

Timurhanova, Huremuša, Zmajevac...

Pored ovih lokacija, u narednim danima planirano je postavljanje rukohvata u ulici Timurhanova, dužine 18 metara, te zaštitne odbojne ograde u ulici Huremuša, dužine 20 metara i ulici Zmajevac, dužine 18 metara.

Vrijednost ovih radova je oko 7.000 konvertibilnih maraka. Projekat se finansira iz budžeta Općine Stari Grad, a izvođač radova je firma 'Sela'.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Saradnja mještana i Grada Visoko: Izgrađeno dječije igralište u naselju Bradve

Uklonjeno više od 100 metara oštećenog asfalta u ulici Mraovac