''INICIJATIVE ZA ZELENIJU I ODRŽIVIJU BUDUĆNOST''11.10.2020.

Sanski Most jedna od općina "Inicijative za zeleniju i održiviju budućnost"

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) pokrenuo je inicijativu kojom se ukazuje na očuvanje okoliša i potrebu angažmana šire društvene zajednice na ublažavanje uticaja klimatskih promjena - Inicijative za zeleniju i održiviju budućnost (Go Green Pledge).

S tim u vezi, 12.10.2020. godine Sanski Most zajedno sa još 15 partnerskih jedinica lokalne samouprave u Bosni i Hercegovini organizira sadnju 625 sadnica (10.000 ukupno na području Bosne i Hercegovine) na širem gradskom području u cilju smanjenja buke, spriječavanja plavljenja rijeka, erozije tla i sl., a u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana smanjenja rizika od katastrofa. Inicijativu realizira i sufinansira UNDP u saradnji sa partnerskim jedinicama lokalne samouprave.

Faris Hasanbegović

Sanski Most

U srijedu počinje jesenska preventivna sistemska deratizacija u zgradama na području grada Visoko

Grad Zenica ove godine u puteve ulaže dva miliona KM