Dobra dinamika sanacije kaldrme u ulici Hrgića14.12.2020.

Investitor je Općina Stari Grad sa oko 33.000 KM.

Napreduju radovi na sanaciji kaldrmisanog stepeništa dužine oko 60 metara u ulici Hrgića, u mjesnoj zajednici Logavina, koji su počeli prije deset dana. Kaldrmisano stepenište u ulici Hrgića je izlaz na ulicu Sagrdžije, te je važna putna komunikacija za veliki broj građana ovog naselja.

Ova kaldrma je bila u dosta lošem stanju i predstavljala je opasnost za kretanje pješaka, pogotovo u zimskom periodu. Iz tog razloga uvrštena u ovogodišnju realizaciju projekata s ciljem poboljšanja uslova za život građana ove ulice. „Uporedo se radi više poslova. Uklanja se stara i oštećena kaldrma, priprema se podloga za betoniranje, te postavlja novi kamen“, kazali su u Službi za investicije, plan i analizu Općine Stari Grad.

Ugovorni rok za završetak radova je 55 radnih dana, a izvodi ih firma Klico trans gradnja. Investitor je Općina Stari Grad sa oko 33.000 KM. Ove godine sanirane su kaldrme na još šest lokacija i to u ulicama: Nadmlini, Jekovac, Porčina, Timurhanova, Begovac i Za beglukom. Za ove radove uloženo je više od 300.000 KM.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Asfaltiranje dijela ulice Bakije sokak

Grad Sarajevo - grad budućnosti