Uklonjeno više od 100 metara oštećenog asfalta u ulici Mraovac30.10.2020.

U ulici Mraovac na Vratniku u toku je uklanjanje oštećenog i dotrajalog asfalta kako bi se dionica pripremila za novo asfaltiranje. Do sada je uklonjen asfalt na dužini više od 100 metara.

Inače, ulica Mraovac uvrštena je u program sanacije zbog brojnih oštećenja, ali i na osnovu zahtjeva građana koje su podnosili prošle godine.

Prema informacijama Službe za investicije i komunalne poslove, sanira se cijela ulica u dužini od 175 metara i to na osnovu sporazuma o ljetnom održavanju cesta između Općine Stari Grad i kompanije Oxa d.o.o.

Kako su kažu nadležni iz Službe radovi su počeli s donje strane ulice od broja 2 i to ručno jer se radi o veoma uskoj ulici. "Počeli smo s ručnim uklanjanjem oštećenih, dotrajalih, kamenih trotoara koji se nalaze uz stambene objekte, da bi nakon toga krenuli s mašinskim uklanjanjem dotrajalog asfalta", pojasnili su.

Vrijednost ugovorenih radova je oko 31.000 KM, a rok za izvodjenje radova je 30 dana.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Općina u 2020. dala novi sjaj mnogim starim kaldrmama, uloženo preko 300.000 KM

Počinje sanacija ulice Hadžiabdinica na Širokači