Grad Sarajevo osigurao nesmetan saobraćaj: U funkciji druga cijev tunela Ciglane19.10.2020.

Za vrijeme izvođenja radova, u funkciju se stavlja druga cijev tunela, čime će se eliminirati gužve, a saobraćaj će se moći nesmetano odvijati.

Grad Sarajevo i Općina Centar realiziraju projekat sanacije jednog od najvažnijih saobraćajnih objekata u urbanom dijelu grada - tunela u sarajevskom naselju Ciglane, čime se značajno doprinosi sigurnosti u odvijanju saobraćaja.

„Od danas se saobraćaj na lokaciji ciglanskog tunela odvija u drugoj, obnovljenoj cijevi dok se postojeći ne rekonstruira i ne dobije novi izgled, signalizaciju, rasvjetu. Ovo je bio dugogodišnji infrastrukturni, cestovni problem. Važno je da stavljanjem u funkciju druge cijevi osiguramo da se saobraćaj odvija bez ikakve obustave“, istakao je gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka te još jednom zahvalio Općini Centar i načelniku Nedžadu Ajnadžiću na sufinansiranju projekta i kontinuirano dobroj saradnji.

Tunel Ciglane je u izuzetno lošem stanju, a predviđeni radovi su sanacija zidova, modernizacija rasvjete, vertikalna i horizontalna signalizacija, te postavka reflektirajućih tijela na kolovozu.

Abdulah Skaka

Sarajevo

Grad Zenica daje u zakup 24 poslovna prostora

Dječiji park u ulici Kemala Kapetanovića 25 u blizini vrtića „Mašnica“ u potpuno novom izdanju