48 izbjeglih i raseljenih porodica na području Trebinja uskoro dobija stanove09.10.2020.

Sastanak gradonačelnika Trebinja i ministra za ljudska prava i izbjeglice

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić sastao se danas sa ministrom za ljudska prava i izbjeglice u Savjetu ministara Milošem Lučićem, sa kojim je razgovarao o aktuelnim pitanjima iz oblasti prava raseljenih i izbjeglih lica, statusu srpskih povratnika u opštinu Ravno te izgradnji zgrade za izbjegla lica (CEB2 projekat) u Trebinju.

Nakon sastanka, gradonačelnik Ćurić je rekao da je projekat CEB2 u završnoj fazi te da je krajnji cilj da se zatvore kolektivni centri, a izbjegla i raseljena lica da, shodno pravilniku koji je na snazi, dobiju prostor koji zaslužuju.

Ministar Lučić je podsjetio da je Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice sa gradom Trebinjem sarađivalo na nekoliko projekata, istakavši da je jedan od najvažnijih izgradnja zgrade za izbjegla i raseljena lica sa područja Trebinja koja se sprovodi putem projekta CEB dva.

„U narednom periodu 48 porodica treba da dobije svoj novi krov nad glavom nakon 25 godina i tom prilikom će se zatvoriti kolektivni centar na području grada Trebinja“, rekao je Lučić.

On je dodao da je u okviru ovog projekta potpisan aneks ugovora po kome je potrebno da se još završi okolno uređenje.

Lučić je takođe rekao da će Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice nastojati da riješi probleme srpskih povratnika u federalnoj opštini Ravno te naveo da je za projekat elektrifikacije u ovoj opštini već raspisan javni poziv, a sama realizacija bi trebala uslijediti kroz dva mjeseca.

Gradonačelnik Trebinja je dodao da je projekat elektrifikacije značajan za sve srpske povratnike u opštini Ravno:

„Ne treba da zaboravimo to stanovništvo i u narednom periodu ćemo nastojati da im kroz ove i slične projekte pomognemo“, rekao je Ćurić.

Mirko Ćurić

Trebinje

Podrška obrtima i starim zanatima

Izgradnja teniskog igrališta