Toplice: Počela montaža konstrukcije mosta06.10.2020.

Gradonačelnik Igor Radojičić, obišao je gradilište budućeg mosta u Srpskim toplicama, nakon što je danas počela montaža čelične konstrukcije novog prelaza preko Vrbasa.

• Izgradnja mosta ulazi u finalnu fazu. Izrada čelične konstrukcije privedena je kraju i ona se sada doprema i montira na gradilištu – rekao je Radojičić.

On je naglasio da će ovaj most omogućiti kvalitetniju vezu između Istočnog i Zapadnog tranzita, ali i da će rasteretiti ulaz u grad iz pravca kanjona Tijesno i Manjače.

• Sada, vozila moraju da idu Zapadnim tranzitom ili starim jednosmjernim mostom, a izgradnjom novog mosta, imaćemo kvalitetan prelaz sa dvosmjerenim saobraćajem koja će omogućiti da vozila, dalje preko Istočnog tranzita, vrlo brzo uđu u grad. Za sada, izvođač se nalazi u okviru zadatih rokova, s tim da je, po ugovoru, rok za završetak projekta decembar ove godine – rekao je Radojičić.

Gradnja novog mosta u Toplicama, raspona 65 metara i širine 11 metara, vrijednog oko 3.5 miliona KM, počela je u februaru ove godine.

Draško Stanivuković

Banja Luka

Prvi slučaj reinfekcije COVID 19

Sanirana javna rasvjeta na Trgu oslobođenja – Alija Izetbegović

Grad Tuzla u još jednom projektu energetske efikasnosti, uskoro zamjena postojećih sijalica sa LED rasvjetnim tijelima

U mjesnim zajednicama Gornja Gračanica, Gradišće i Raspotočje realizovani projekti sanacije i asfaltiranja puteva

Stari Grad: Počela isporuka industrijske soli mjesnim zajednicama

Od 2017. godine odobreno 113 zahtjeva za sufinansiranje troškova vantjelesne oplodnje

Završena izgradnja stajališta u Ulici Patriotske lige

Reakcija načelnika Općine Ilidža

Planirana isključenja električne energije na području Vogošće za 02.12.2020.godine

Općinska Služba civilne zaštite: Jaki udari vjetra za vikend

Deset dana preostalo do kraja roka za prijavljivanje na likovni konkurs „Čiji je to grad?“

Emitovanje signala „prestanak opasnosti“ u četvrtak, 01. oktobra u 12:00 sati