Asfaltira se Ablagijin sokak30.10.2020.

Počeli su radovi na asfaltiranju ulice Ablagijin sokak koja se nalazi na Mošćanici. Sanacija se radi u dužini od 320 metara, a s ciljem obezbjeđenje adekvatne putne infrastrukture.

Prema informacijama iz Službe za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad, stanje ove ulice je bilo dosta loše, sa pukotinama i oštećenjima, tako da je njena sanacija bila neophodna.

U sklopu projekta radilo se uklanjanje oštećenog asfalta sa ugradnjom tamponskog materijala, čišćenje slivnika, izdizanje šahtova, šibera i rešetki i za kraj je planirana ugradnja nove asfaltne površine cijelom dužinom ulice.

Radovi se izvode u okviru ugovora o tekućem održavanju cesta po prioritetima mjesnih zajednica na području općine Stari Grad.

Za ove radove iz općinskog budžeta izdvojeno je oko 55.000 konvertibilnih maraka. Izvođač radova je firma 'OXA' iz Sarajeva.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Grad Sarajevo nastavlja finansijski pomagati dobrovoljna vatrogasna društva

Na još tri lokacije postavljene solarne klupe sa naslonom