Vodosnadbijevanje02.10.2020.

MZ Gračanica: Riješen problem vodosnabdijevanja gornjeg dijela naselja Smršnica

Grad Visoko zajedno sa JKP “Visoko” kroz projekat vodosnabdijevanja našeg grada realizuje različite radne aktivnosti, s ciljem obezbjeđenja pitke vode za naše sugrađane. Danas je putem Službe za vodovod i kanalizaciju završena realizacija svih radova na proširenju vodovodne mreže u naselju Smršnica, MZ Gračanica.

Podsjećamo, navedeni radovi u naselju Smršnica započeli su početkom mjeseca, te je danas kao završni dio radova na vodovodnoj mreži postavljena i stavljena u funkciju pumpna stanica, čime je riješen problem vodosnabdijevanja gornjeg dijela naselja Smršnica, a time je komplet naselje dobilo snabdijevanje pitkom vodom sa izvorišta Vrutak.

Ulaskom naselja Smršnica u jedinstveni vodovodni sistem grada Visoko, za stanovnike navedenog naselja trajno je riješen svakodnevni problem oko dovoljne količine pitke vode koji ih je pratio godinama. Mještani Smršnice će u budućnosti imati zadovoljenu osnovnu životnu potrebu, a to je potreba za pitkom vodom u dovoljnim količinama.

Mirza Ganić

Visoko

Građani se Inspektoratu Općine Centar mogu obratiti i putem Vibera

Grad Sarajevo osigurao nesmetan saobraćaj: U funkciji druga cijev tunela Ciglane