Radovi u Sedrenik čikmi: Asfaltirano oko 300 metara makadamskog dijela30.09.2020.

U sklopu sanacije ulice Sedrenik čikma završeno je asfaltiranje makadamskog dijela osnovnog putnog pravca Sedrenik čikma.

Ukupno je postavljeno oko 300 metara novog asfalta. Ovdje se radi o kompleksnom projektu s obzirom da je na dijelu ulice asfalt, dio je makadamski, a problem su i vodovodne cijevi.

Kako su pojasnili iz nadležne Službe za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad, preostalo je da se sanira dio ulice koji predstavlja ulaz u Sedrenik čikmu iz ulice Sedrenik u dužini od 80 metara. „Na ovom dijelu veću duži vremenski period imamo problem sa vodovodnim cijevima. Naime, potrebno je da nadležno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ izvrši izmiještanje vodovodnih cijevi iz privatnog posjeda u 'trup' ceste. U više navrata smo se obraćali nadležnom preduzeću jer od njih zavisi kada ćemo pristupiti sanaciji ovog dijela ulice,“ izjavio je Adis Hadžović, pomoćnik načelnika za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad. On je potvrdio da će nadležna služba nastaviti vršiti pritisak na preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ kako bi se ovi radovi što prije nastavili i projekat završio prije početka zime i novih padavina.

Izvođač radova na sanaciji ulice Sedrenik čikma je firma 'OXA' d.o.o.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Sanirana Titova ulica uskoro postaje još sigurnija za pješake

Otvoren Centar za komunalne usluge na Dobrinji, moratorij na zapošljavanje onemogućio početak rada KJK preduzećima