Postavljen novi asfalt na oko 400 metara regionalne ceste R447 Dariva-Hreša01.12.2020.

S obzirom da su ovi radovi od velike važnosti za građane Emerovice, Brusulja, Gazinog Hana i Vučje Luke, projekat zajednički realizuju Općina Stari Grad i Opština Istočni Stari Grad.

Projekat sanacije dijela ulice Brusulje na Mošćanici, koja je dio regionalne ceste R447 Dariva-Hreša između dva entiteta, ulazi u završnu fazu.

U Službi za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad potvrdili su da je asfaltirano oko 400 metara saobraćajnice: „Zahvaljujući stabilnom vremenu, ali i nastojanjima izvođača radova da maksimalno iskoristi povoljne vremenske prilike, asfaltirano je 400 metara ulice od mosta prema entitetskoj liniji. Asfaltiranje je rađeno tokom cijelog dana i u večernjim satima. Ostalo je još posla oko nivelacije slivnika, šahtova, te rada na određenim ivičnjacima, a u planu je također i sanacija mosta“, pojasnili su u nadležnoj Službi.

Izvođač radova je firma Grakop Kiseljak.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

U toku sanacija udarnih rupa na gradskim saobraćajnicama

Asfaltiranje puteva