Gradonačelnik Istanbula İmamoğlu čestitao izbornu pobjedu Hadžibajrića09.12.2020.

Prvi čovjek Grada Istanbula Ekrem İmamoğlu poslao je pismo čestitke općinskom načelniku mr Ibrahimu Hadžibajriću u kojem izražava veliko zadovoljstvo zbog reizbora na vodeću poziciju u Općini Stari Grad.

U pismu se navodi:

Uvaženi kolega,

izuzetno mi je drago što ste na Lokalnim izborima 15. novembra ponovo izabrani na funkciju načelnika Općine Stari Grad. Ovim putem Vam šaljem najiskrenije i najtoplije čestitke u svoje lično, ali i u ime svih stanovnika grada Istanbula. Uvjeren sam da će u Vašem novom mandatu Stari Grad nastaviti rasti zahvaljujući Vašem dragocjenom iskustvu i vrhunskom rukovođenju. Koristim priliku da Vam uputim želje dobrog zdravlja i velikog uspjeha u sljedećem periodu, a nadam se i poboljšanju saradnje između naših gradova u budućnosti.

Krajem decembra prošle godine, gradonačelnik İmamoğlu posjetio je naš grad i tom prilikom se upoznao sa općinskim načelnikom Hadžibajrićem. Tada je bilo govora o produbljenju saradnje i realizaciji konkretnih projekata, međutim panedmija korona virusa onemogućila je ponovne susrete i dogovore. Općina Stari Grad je od prije vezana pobratimskim odnosima sa nekoliko istanbulskih općina: Fatih – najstarija i centralna istanbulska općina, Ümraniye i Silivri.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Međunarodni dan ljudskih prava

Epidemiološka situacija u Starom Gradu