Prijavite nelegalni otpad i preuzmite aplikaciju18.12.2020.

Prijavite nelegalni otpad i preuzmite aplikaciju

Zahvaljujući saradnji sa ReLOaDWesternBalkans programom, građani općine Centar imaju priliku prijavljivati nelegalni otpad, kao i upoznati se sa važnošću selektivnog odlaganja otpada.

Aplikacija GoGreen je prva mobilna aplikacija u BiH koja locira zelena ostrva, povezuje građane sa institucijama vlasti, educira mlade i skenira otpad. GoGreen aplikacija povezuje građane sa institucijama vlasti kroz direktan kontakt, prijavu nepropisno odlaganog otpada, bilo kada i bilo gdje.

Aplikaciju je moguće preuzeti na linku www.gogreen.ba ili skeniranjem QR koda.  GoGreen je osmislila ekipa srednjoškolaca, a zaživjela je zahvaljujući podršci Evropske unije i UNDP-a. Pozivamo vas da preuzmete aplikaciju GoGreen i testirate njene funkcionalnosti, jer zajedno stvaramo zdrave navike za čistiju općinu Centar.

Srđan Mandić

Centar

Grad Tuzla u još jednom projektu energetske efikasnosti, uskoro zamjena postojećih sijalica sa LED rasvjetnim tijelima

Privrednicima u Starom Gradu umanjene zakupnine u narednih šest mjeseci