Raskošne svjetlosne dekoracije obogatile centralne ulice u Starom Gradu18.12.2020.

U decembarskim danima starogradske ulice zablistale najljepšim sjajem novogodišnjih ukrasa.

U decembarskim danima starogradske ulice, iako bez snijega, zablistale su najljepšim sjajem novogodišnjih ukrasa, i u glavni grad Bosne i Hercegovine donijele zimski duh predstojećih praznika. Bez obzira na teška vremena izazvana pandemijom korona virusa, Općina Stari Grad nastoji pružiti ljepši ugođaj i doprinijeti prazničnoj atmosferi u srcu Starog Grada.

Raskošne svjetlosne dekoracije obogatile su starogradske ulice i pružile pravu zimsku idilu uoči božićnih i novogodišnjih praznika. Novogodišnjim dekoracijama ukrašene su ulice u starogradskom jezgru Ferhadija, Sarači, Štrosmajerova, Baščaršijski trg, Mula Mustafe Bašeskije i Zelenih beretki. Postavljene su svijetleće lampice, zvijezde, pahulje i 3D elementi. Velika novogodišnja jelka okićena je i ispred Katedrale, na Trgu fra Grge Martića.

Ovaj projekat već četvrtu godinu zaredom realizuje Općina Stari Grad, putem Službe za lokalni razvoj i poslove mjesnih zajednica.

Kroz fotogaleriju iznad teksta pogledajte kako su sinoć izgledale ulice općine Stari Grad ukrašene novogodišnjim dekoracijama.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Završni radovi na rekonstrukciji puta u Konjevićima, MZ Pojske

Sanirana javna rasvjeta na Trgu oslobođenja – Alija Izetbegović