Sanirana ulica Halilbašića na Kovačima02.10.2020.

Okončana je sanacija desete ulice iz velikog zajedničkog projekta Općine Stari Grad i Direkcije za puteve Kantona Sarajevo vrijednog oko 1,4 miliona KM. Projekat je predviđao sanaciju dvanaest ulica, deset je završeno, u jedanaestoj (Rogina) radovi se izvode i preostaje još sanacija ulice Bakije sokak.

„Nakon što je izvođač konzorcij 'OXA' – 'DEMUS' iz Sarajeva završio sanaciju obližnjih ulica Očaktanum i Mišćina, prešlo se na radove u ulici Halilbašića na Kovačima. Projekat je obuhvatao sanaciju ukupno 220 metara ove ulice. Također, željeli smo sačuvati autentični izgled, te smo izvršili i sanaciju oko 100 metara oštećenih kaldrmisanih trotoara, a ti su se radovi radili ručno i zahtijevali su više vremena“, pojasnili su u Službi za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad.

Projekat je prije zavšnog asfaltiranja iskoristio i telekom operater koji je izvršio zamjenu svojih kablova, dok je KJKP 'ViK' uradio pročišćavanje svojih šahtova. Investicija za sve tri ulice, koju su zajednički finansirali Općina Stari Grad i Direkcija za puteve Kantona Sarajevo, iznosila je oko 354.000 KM.

Zajedničkim projektom Općine i Direkcije dosad su sanirane ulice:

Berkuša mala (MZ Toka - Džeka), Hasana Kaimije (MZ Medrese), Vareška (MZ Medrese), Očaktanum (MZ Medrese), Mišćina (MZ Vratnik), Bijela česma (MZ Vratnik), Hrvatin (MZ Bistrik), Balibegovica (MZ Bistrik) i Petrakijina (MZ Ferhadija). U toku su radovi u ulici Rogina.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Uklonjeno više od 100 metara oštećenog asfalta u ulici Mraovac

Asfaltiranje ulice Mraovac

Općina Centar zahtjeva od Ministarstva zdravstva KS izmještanje Zavod za bolesti ovisnosti sa Gorice

Grad želi dogovor oko održavanja dijelova regionalnih cesta koje prolaze kroz Zenicu

Postavljene ograde na Boguševcu i ulici Paje

Mladi eko-pjesnici podižu glas za vraćanje prirode u njihove živote!

Ekonomski fakultet Univerziteta u Zenici sačinio analizu pod nazivom “Vrednovanje podsticajnih programa privredi općine Kakanj i prijedlozi za unapređenja”

Priča o Petru Simoviću

Promocija i otvaranje izložbe prvog strip izdanja „Sarajevska priča“

Deset dana preostalo do kraja roka za prijavljivanje na likovni konkurs „Čiji je to grad?“

USKORO Asfaltiranje i uređenje Zdene

Rekonstrukcija ulice Bistua Nuova ulazi u završnu fazu