„Putarska služba“ vrlo aktivna po cijelom Starom Gradu16.12.2020.

Odjeljenje za održavanje Aleje ambasadora, cestovnih pojasa i javnih površina, koje djeluje pri Službi za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad, bez obzira na hladne zimske dane i u ovom mjesecu je aktivno djelovalo na području cijele općine.

„Riječ je poslovima čišćenja slivnika, šahtova i kanala, odnošenja kabastog otpada, čišćenja rastinja, postavljanje saobraćajnih znakova, te sječe opasnih stabala i grana“, pojasnili su u općinskoj Službi za investicije i komunalne poslove. Aktivnosti „Putarske službe“ najviše se planiraju i izvode u saradnji sa sekretarima mjesnih zajednica i građanima.

S ciljem sprječavanja začepljenja i plavljenja saobraćajnica, urađeno je čišćenje kanala, te sanacija slivnika, rešetki i šahtova u ulicama: Kamenica, Kamenica potok, Nalina, Čeljigovići, Obhodža, Pogledine, Mošćanica. Na brojnim lokacijama urađeno je čišćenje javnih površina od rastinja i trave, te potkresivanje grana, a radilo se u ulicama: Baruthana, Tekija čikma, Bistrik donja čikma, Širokac, Prijepoljčeva.

Pored toga, na ulazu u šetnicu Aleju ambasadora urađena je zamjena oštećenih zastava, a na dijelu šetnice gdje se desio odron sa stijena uređeno je čišćenje. Postavljeni su saobraćajni znakovi u ulicama Očaktanum, Brodac i Za beglukom, te urađeno čišćenje prostorije mjesne zajednice Ferhadija. Uposlenici odjeljenja ove sedmice pored redovnog posla rade i distribuciju industrijske soli po mjesnim zajednicama.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Dobra dinamika sanacije kaldrme u ulici Hrgića

Čišćenje šikare na lokalitetu Otoka - Meander