Organizovan prijem za 26 pripravnika09.10.2020.

Načelnik Bratunca Nedeljko Mlađenović priredio prijem za pripravnike

Načelnik Bratunca Nedeljko Mlađenović priredio je prijem za pripravnike koji će u sljedećih 12 mjeseci odraditi praksu u lokalnoj upravi, javnim institucijama i preduzećima. Uz predstavnika Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske Slavišu Mrkaju, prijemu je prisustvovalo 26 visokoobrazovanih djelatnika, koji će potpisati ugovore sa poslodavcima.

Mlađenović je rekao novinarima da općina Bratunac već nekoliko godina provodi ovaj projekat, zahvaljujući dobroj saradnji sa Zavodom za zapošljavanje RS.
"U Bratuncu je u posljednje tri godine više od 100 mladih ljudi s visokim obrazovanjem odradilo praksu, što je velika podrška Zavoda. U tom programu poslodavac, odnosno općina osigurava 35% sredstava, a Zavod za zapošljavanje Republike Srpske 65%", objasnio je Mlađenović.

Polaznike je upoznao sa trenutnom situacijom kada su u pitanju mogućnosti zapošljavanja mladih obrazovanih ljudi na području Bratunca. Mlađenović je istaknuo da mladi imaju perspektivu i da postoje stvarni uvjeti za otvaranje novih radnih mjesta na području ove općine.

"Posebno je zadovoljstvo što općina Bratunac svake godine izdvaja sredstva za dodjelu oko 200 studentskih stipendija. Imamo vrlo uspješne studente, a velik broj njih je zaposlen i ostaje u našoj općini", naglasio je Mlađenović.

Izjavio je da će 17 pripravnika biti zaposleno u općinskoj upravi, a devet u lokalnim javnim poduzećima i institucijama.

Srđan Rankić

Bratunac

Nogometna reprezentacija BiH ima apsolutnu podršku Grada Zenice i svih Zeničana

Najljepši poklon svom voljenom gradu

U četvrtak druga vanredna sjednica Općinskog vijeća Centar

Potpisani Ugovori o dodjeli sredstava za podršku osnivanju poduzeća i početku poslovanja u okviru projekta kojeg provodi Udruženje trenera CEFE u BiH u saradnji sa Općinom Novo Sarajevo

Grad želi dogovor oko održavanja dijelova regionalnih cesta koje prolaze kroz Zenicu

Općina Stari Grad povodom Uskrsa uručila prehrambene pakete Franjevačkom samostanu svetog Ante za njihove korisnike

Općina Hadžići pomogla Košarkaški savez BiH sa 5.000 KM

Deset dana preostalo do kraja roka za prijavljivanje na likovni konkurs „Čiji je to grad?“

Javni uvid u Zahtjev za izdavanje okolišne dozvole operatora Plama-Pur BH, za postrojenje za proizvodnju meke poliuretanske pjene sa instaliranim kapacitetom 3.000 t/g

Mostarska liska

Stanovnici Ulice Maria Mikulića dobili obnovljeno stepenište i pristupnu pješačku stazu