Završena zgrada za socijalno stanovanje10.12.2020.

Primjer pozitivnih praksi

Završena je izgradnja zgrade za socijalno stanovanje. Do kraja godine ona će dobiti i svoje prve stanare. Zgrada će imati 6 stanova, te prostor za Javnu ustanovu Centar za osobe s posebnim potrebama. Radove je izvodila firma Visak d.o.o. iz Mostara, a investitori su Humanitarna organizacija Hilfswerk Austria i Općina Prozor-Rama.

Projekt za ovu zgradu uradila je firma Plan d.o.o. iz Prozora.  Općina je u ovom projektu učestvovala sa cca. 150.000,00 KM, te troškove svih potrebnih dozvola, dok je ostatak novca osigurala Humanitarna organizacija Hilfswerk Austria. Cijela zgrada je u vlasništvu Općine Prozor-Rama.

Jozo Ivančević

Prozor-Rama

Počinju radovi na rekonstrukciji i rehabilitaciji Bistričke stanice, nacionalnog spomenika BIH

Adaptacija sala za tjelesni odgoj u osnovnim školama „Čengić Vila I“, „Grbavica I“ i „Hrasno“