Deset dana preostalo do kraja roka za prijavljivanje na likovni konkurs „Čiji je to grad?“15.12.2020.

„Čiji je to grad?“

Na ovaj konkurs se mogu prijaviti studenti završnih godina akademija likovnih umjetnosti iz cijele Bosne i Hercegovine. Među članovima žirija koji će ocjenjivati pristigle radove se nalazi i kustosica i historičarka umjetnosti Gabriela Manda Seith, koja trenutno živi u Sarajevu.

U sklopu svoje disertacije na Slobodnom univerzitetu u Berlinu istraživala je duboke promjene u savremenoj bosanskoj umjetnosti od 1980. do početka 2000. razmatrajući transformacije u institucionalizmu, komodifikaciji i globalizaciji umjetnosti. Magistrirala je Kulturni menadžment i obrazovanje na Hochschule Niederrheinu, a diplomirala Povijest umjetnosti na Univerzitetu Ludwig Maximilian u Münchenu. Suvoditeljica je projekta Up in Arms (Berlin, 2019.), koji je trgovini oružjem pristupio kroz umjetničku i aktivističku leću.

Pored ostalih kustoskih projekata, radila je na organizaciji i upravljanju umjetničkim projektima, te uređivanju i muzejskom obrazovanju.  Pokrovitelji projekta su Općina Centar Sarajevo , IuteCredit BiH i Svjetlostkomerc.

Propozicije konkursa, prijavni obrazac i informacije o nagradama potražite na www.centarkulture.ba, dok sve dodatne informacije možete dobiti putem e-maila info@centarkulture.ba ili na brojeve telefona +387 33 23 25 94, +387 33 23 25 95.

Srđan Mandić

Centar

U Olimpijskom muzeju Sarajevo počela dvodnevna radionica za mlade

Konačna lista kandidata za dodjelu studentskih stipendija za deficitarna zanimanja za školsku 2020/2021. godinu

Alumni Prce bošnjačke gimnazije: Kakvo obrazovanje trebamo?

Online prezentacija za start up ideje

Naredba Kriznog štaba

Međunarodni aerodrom Sarajevo pridružuje se obilježevanju "Trenutak za Betovena"

Civilna zaštita u obilasku: Vatrogasci na oprezu, Dom zdravlja ima dovoljno testova, policija na terenu i prati stanje