Međunarodni dan ljudskih prava10.12.2020.

Međunarodni dan ljudskih prava

Međunarodni dan ljudskih prava obilježava se 10. decembra, kada je 1948. godine potpisana Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima i po prvi put u historiji čovječanstva, priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika”.

Poštivanje ovih načela i ativna uloga svakog pojedinca u njihovoj promociji zahtijeva neprekidan i kontinuran rad i angažman.

Grad Sarajevo će kao i do sada, predstavljati primjer dobre prakse i razmjene iskustava na ovu temu među jedinicama lokalne samouprave.

Abdulah Skaka

Sarajevo

Članovi općinskog Centra za promociju i unapređenje zdravlja čestitali načelniku Hadžibajriću

Održan radni sastanak na temu poboljšanja rada Covid ambulante u Semizovcu