Prema podacima DZ Stari Grad, u aprilu malo manji broj kovid pozitivnih u Starom Gradu13.04.2021.

U posljednjih petnaest dana, prema informacijama dostavljenim Općinskom štabu civilne zaštite od strane Doma zdravlja Stari Grad, bilježi se blagi pad broja osoba pozitivnih na virus COVID 19 u našoj općini...

Od početka mjeseca aprila zabilježeno je 96 kovid pozitivnih pacijenata u Starom Gradu, dok je broj građana upućenih u samoizolaciju u tom periodu 11.264.

Poređenja radi, prethodnog mjeseca, samo u periodu od 15. do 18. marta u našoj općini registrovano je 217 kovid pozitivnih pacijenata, a u prosjeku je dnevno bilo između 50 i 60 zaraženih.

Ipak, i pored smanjenja broja zaraženih, neophodno je nastaviti poštovati sve higijensko-epidemiološke mjere zaštite.

U kovid ambulanti Vrazova, koja je namijenjena pacijentima iz Starog Grada i Centra, u posljednjih 15 dana pregledano je 2.562 pacijenata.

Na broj covid telefona u DZ Stari Grad (060 32 80 454) u ovom periodu primljeno je 2.006 poziva, dok je na opći broj Call centra (081 920 333) primljeno 2.562 poziva.

Jučer je, prema podacima DZ Stari Grad dostavljenim Općinskom štabu civilne zaštite, registrovano 8 kovid pozitivnih pacijenata, a 568 osoba upućeno je u samoizolaciju.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Humanitarna akcija

Centar za omladinski razvoj „PRONI“ provodi istraživanje o položaju mladih u BiH

Veliko priznanje za načelnika Hadžibajrića i Općinu Stari Grad

Sjećanje na Višegradskoj kapiji: Prve partizanske jedinice oslobodile Sarajevo od fašizma

Općina Centar stipendira 550 srednjoškolaca i studenata sa svog područja

Obilježavamo Globalnu sedmicu poduzetništva 2020.

Radovi u Rudarskoj ulici

Poziv poljoprivednicima da se prijave za podsticaj za jesensku sjetvu

Služba civilne zaštite Kakanj: U 2020. godini u Kaknju prikupljene 24 ručne odbrambene bombe, dvije tromblonske mine, jedna ručna kumulativna bomba i 50 komada sitne municije

Ajnadžić uspješno riješio spor sa porodicom Buhač na trasi Prve transverzale