Završena sanacija stepeništa i pješačke staze na Koševskom brdu10.12.2020.

Projekat finansira Općina Centar iz čijeg je budžeta za ovu namjenu izdvojeno 19.600 KM.  Na pomenutoj lokaciji prvo je uklonjena stara betonska ploča i ručno iskopana zemlja nakon čega je postavljen novi tampon prije izgradnje armirano-betonskog stepeništa i pješačke staze.  Nakon toga je postavljena nova kulir ploča po gazištima stepeništa i staze na površini od gotovo 95 metara kvadratnih.

Kako bi se olakšala komunikacija stanovništva na kraju radova je postavljena nova rukohvatna ograda ukupne dužine od 52 metra.  Problem adekvatne odvodnje površinskih voda je riješen izgradnjom betonskog rigola duž stepeništa i postavljanjem novog slivnika koji je spojen na gradsku odvodnu mrežu.

Srđan Mandić

Centar

Stanovnici Ulice Maria Mikulića dobili obnovljeno stepenište i pristupnu pješačku stazu

Nova LED rasvjeta na parkiralištima u naseljima Dobrinja, Alipašino Polje i Otoka