Zaštita djece u saobraćaju02.10.2020.

Akcija Policijske stanice Čelinac

Kultura, obrazovanje

Službenici Policijske stanice Čelinac uspješno završavaju akciju "Zaštitimo djecu u saobraćaju", koja je započela 25. avgusta, prema uputstvima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Zapovjednik Policijske stanice Čelinac Dragan Railić navodi da će se ova akcija praktično nastaviti i nakon 25. septembra, jer im je, kako kaže, primarni cilj u ovom dijelu godine osigurati sigurno učešće djece školskog uzrasta u saobraćaju.

„Nekoliko dana prije početka nastave obišli smo sve škole kako bismo se upoznali sa rasporedom i načinom održavanja nastave, a prvih dana nove školske godine družili smo se sa najmlađim učenicima i onima koji se pojavljuju kao samostalni učesnici u saobraćaju, podučavajući njih o sigurnom i pravilnom učešću u saobraćaju ", rekao je Railić.
Istakao je da su policajci svakodnevno prisutni u školskim zonama, gdje regulišu saobraćaj i djeluju preventivno s ciljem smanjenja brzine motornih vozila u blizini škola.
"Pored toga, vrši se kontrola vozila koja obavljaju organizovani prevoz djece, a ona vozila u čijem stanju se sumnja da su tehnički neispravna, šalju se na vanredni tehnički pregled", rekao je Railić i dodao da bez obzira na datum akcije, policijski službenici Stanice Čelinac pojačaće svakodnevnu kontrolu prometa u zonama škola i vrtića.
Railić apelira na sve učesnike u saobraćaju, a posebno na vozače, da budu odgovorni u saobraćaju, poštuju saobraćajne propise i signalizaciju i na taj način doprinesu zaštiti djece i ostalih učesnika u saobraćaju.

Vlado Gligorić

Čelinac

Podrška školama i javnim ustanovama u borbi protiv Covic 19

Donacija maski obrazovnim ustanovama

Kultura, obrazovanje

Obezbijeđena dezinfekcioma sredstva za škole

Gradonačelnik Istanbula İmamoğlu čestitao izbornu pobjedu Hadžibajrića

Otvorena izložba fotografija "Žive smo" u Vijećnici

Objavljen javni poziv za prijave na konkurs „Čiji je to grad?“

Grad Zenica uložio oko pola miliona KM u rekonstrukciju postojećih i izgradnju novih dječijih i sportskih igrališta

U TOKU RADOVI NA ASFALTIRANJU PARKING PROSTORA U NASELJU VITKOVIĆI

U Općini Centar održan sastanak na temu prestanka mandata izabranim zvaničnicima na lokalnom nivou

Izgradnja Edukacijsko-rehabilitacijskog centra za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju