Grad Sarajevo izabran u izvršni odbor Svjetske unije olimpijskih gradova29.10.2020.

U izvršni odbor koji ima 15 članova izabran je i London, a izbor je bio jednoglasan.

Generalna skupština Svjetske unije olimpijskih gradova, čije je sjedište u Lozani (Švicarska), danas je na online sjednici izabrala Grad Sarajevo u izvršni odbor ove unije, izjavio je za Fenu zamjenik gradonačelnika Sarajeva Milan Trivić.

Među glavnim ciljevima Svjetske unije olimpijskih gradova su razmjena iskustava i znanja između gradova i organizatora olimpijskih igara, pa se tako, kako je dodao Trivić, sjećamo kako je nama Innsbruck pomogao četiri godine prije Olimpijade.

- Nadam se da će članstvo u ovom izvršnom odboru imati veliki uticaj na sam Grad Sarajevo i čuvanje tradicije i sjećanja na Olimpijadu, posebno kao uzora i dostignuća i da mi tim putem krenemo ponovo, da vratimo onu slavu koju je Sarajevo imalo za vrijeme ZOI '84. - dodao je Trivić.

Abdulah Skaka

Sarajevo

U Vili Hadžihalilovića održan omaž Safetu Plakalu, jednom od osnivača SARTR-a

Znanje je svjetlost