Ispunjen prioritet mještana MZ Osredak - Gradina: Konačno dobili asfaltirani put27.10.2020.

Radi se o sanaciji i asfaltiranju završne dionice makadamskog puta u dužini od 1,3 kilometra.

Predstavnici Službe za ekologiju, komunalne i inspekcijske poslove Grada Zenica obišli su proteklog vikenda Mjesnu zajednicu Osredak - Gradina, gdje su završeni radovi na rekonstrukciji puta Seoci - Osredak - Gradina.

Nakon izvršene sanacije kompletna dionica presvučena je asfaltnim slojem debljine sedam centimetara.

Prosječna širina puta iznosi šest metara.

Vrijednost izvedenih radova je 232.091,73 KM sa uračunatim PDV-om.

Nakon okončanog otvorenog postupka javne nabavke radova za izvođača je odabran konzorcij "KOMGRAD-ZE" d.o.o. Zenica i "ALMY-TRANSPORT" d.o.o. Zenica.

Prethodne tri godine u ovoj mjesnoj zajednici sanirano je i asfaltirano oko dva kilometra puta.

"Gradska uprava Zenice na čelu sa gradonačelnikom Fuadom Kasumovićem posredstvom Službe za ekologiju, komunalne i inspekcijske poslove osigurala je sredstva i pripremila projekat rekonstrukcije makadamskog puta Seoci - Osredak  - Gradina. Ranijih godina asfaltirano je još nekoliko dionica i završetkom ovog projekta okončana je rekonstrukcija i sanacija kompletnog makadamskog puta. Posebno nas raduje što je asfaltiran kompletan put, jer se radi o putu kojim se odvija i autobuski prevoz što je sigurno velika pogodnost kako za mještane, tako i za prevoznike", izjavila je Sabira Helvida, pomoćnica Gradonačelnika za ekologiju, komunalne i inspekcijske poslove.

Zadovoljni mještani su zahvalili Gradskoj upravi i gradonačelniku Kasumoviću na sredstvima koja je Grad Zenica izdvojio za poboljašanje uslova života u MZ Osredak - Gradina.

Fuad Kasumović

Zenica

Adaptacija sala za tjelesni odgoj u osnovnim školama „Čengić Vila I“, „Grbavica I“ i „Hrasno“

Potpisan ugovor o rehabilitaciji i rekonstrukciji lokalnog puta M18-OŠ Srednje-Lepa Luka