Centar za omladinski razvoj „PRONI“ provodi istraživanje o položaju mladih u BiH07.04.2021.

Cilj istraživanja jeste dobijanje potpunije slike o trenutnom društvenom i ekonomskom položaju mladih. Anketni upitnik, sastavljen od 90 pitanja, mladi životne dobi od 15 do 30 godina mogu ispuniti online na stranici Centra za omladinski razvoj: http://www.proni.ba/2021/03/29/proni-pokrece-sveobuhvatno-istrazivanje-o-mladima-u-bih/

Uključena su pitanja o obrazovanju, zapošljavanju, zdravstvenoj i socijalnoj zaštiti, učešću u javnom i političkom životu, kao i o zdravlju, informisanju, slobodnom vremenu, kulturi i sportu. Rezultati istraživanja poslužit će kao osnova za definisanje i planiranje projekata i programa PRONI Centra u BiH. Aktivnu saradnju sa „PRONI“ Centrom za omladinski razvoj ima i Javna ustanova „Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo“, čiji su predstavnici potpisali memorandum o saradnji, kao preduslov za otvaranje „PRONI“ omladinskog kluba u Sarajevu, u prostorijama kultnog FIS-a u Mis Irbinoj ulici.

„PRONI“ omladinski klubovi imaju za cilj ponuditi sistemsko rješenje za mlade, njihov razvoj i njihovo uključivanje u društveni život kroz pružanje istih mogućnosti za omladinski rad, volonterski rad i neformalno obrazovanje.

Srđan Mandić

Centar

Gradonačelnik Helić posjetio firmu „Tursun-prom“

Pogledajte TV hroniku Općine Stari Grad za mjesec mart

Vijećnici položili svečanu zakletvu, Sejad Đozo izabran za predsjedavajućeg

Obilježavanje Dana grada Sarajeva: Delegacija Općine Stari Grad položila cvijeće na više lokacija

U Tuzli počinje topla proba sistema daljinskog grijanja

Gradonačelnica Babić i predsjedavajući Fejzić uputili telegram saučešća povodom smrti Edhema Sirče

Potpisan ugovor za realizaciju projekta utopljavanja: Škola “Osman Nuri Hadžić” na Dobrinji dobija nove prozore

Otvorena zimska sezona na Bjelašnici i Igmanu

Mladi eko-pjesnici podižu glas za vraćanje prirode u njihove živote!

Čestitka za Dan Oružanih snaga BiH - 1.decembar

Forum "Sarajevo Unlimited" u online formatu

Sjećanje na istaknute kakanjske antifašiste pred 8.april-Dan oslobođenja Kaknja: Sjećanje na antifašistu Mehmeda Skopljaka (1922-1942)