Podrška školovanju i stipendiranju djece boraca, poginulih boraca i poginulih civila-žrtava rata sa područja Općine Novo Sarajevo03.11.2020.

Općina Novo Sarajevo je u svom Budžetu za ovu namjenu obezbjedila sredstava u ukupnom iznosu od 10.000,00 KM.

Općina Novo Sarajevo u saradnji sa  Fondom  Kantona Sarajeva za stipendiranje i školovanje djece boraca, poginulih boraca i poginulih civila žrtava rata- IKRE,  i ove godine stipendira odlične, nadarene i  učenike slabijeg materijalnog stanja iz osnovnih škola sa područja Općine Novo Sarajevo.

S obzirom da Općina  već godinama uspješno  stipendira veliki broj  učenika srednjih škola i studenata, na ovaj način priliku za stipendiranje dobiće i deset učenika osnovnih škola, u skladu sa procedurama Fonda IKRE.

Općina Novo Sarajevo je u svom Budžetu  za ovu namjenu obezbjedila sredstava u ukupnom iznosu od 10.000,00 KM.

Hasan Tanović

Novo Sarajevo

Načelnik Hadžibajrić: Izdvojit ćemo 300.000 KM za stipendiranje naših učenika i studenata u 2020/21. školskoj godini

Dodijeljena priznanja povodom Dana Grada