Postavljena raskošna jelka ispred Vijećnice: Dekoracije kao simbol nade08.12.2020.

Ispred sarajevske Vijećnice postavljena je tradicionalna, raskošna jelka. Ovaj put, dekoracija kao simbol nade, inspiracije i optimizma u izazovnim vremenima koronavirusa.

Veličanstveni prizor koji je do sada privlačio stotine naših sugrađana, ali i gostiju koji su dolazili u „Sarajevo, novogodišnji centar regije“, na poseban način doprinosi prazničnom ugođaju.

Od ove atraktivne tradicije, uprava JP Sarajevo d.o.o. nije odustala bez obzira na pandemiju.

„Novogodišnja bajka u Sarajevu postala je prepoznatljiv brend koji je naš grad lansirao među najpoželjnije evropske destinacije. Sada nam više nego ikada treba povod za pozitivan duh i vjeru u bolja vremena“, kazali su.

Grad Sarajevo, na čelu sa gradonačelnikom Abdulahom Skakom, do sada je organizirao višednevnu proslavu Nove godine na otvorenom uz domaće i regionalne muzičke zvijezde, a u bosanskohercegovačku prijestolnicu stizali su gosti iz cijelog svijeta.

Iako u uslovima koje diktira globalni izazov, nastavljamo širiti jedinstvenu sarajevsku priču o gradu vječne nade, ljubavi, zajedničkog života i vrhunskih manifestacija.

Abdulah Skaka

Sarajevo

Ured načelnika: Upriličen svečani prijem za Kakanjku Melihu Šehić, studenticu 6. godine Medicinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i hafizu Kur'ana

Održan sastanak sa predstavnicama Udruženja civilnih žrtava rata