Dodijeljene sredstva za razvoj poduzetničke inicijative09.01.2021.

Općina dodijelila 90.000 KM za razvoj poduzetničke inicijative

Sa namjerom da se pomogne onima koji po prvi put zasnivaju radni odnos  kao i mjera ublažavanja negativnih ekonomskih posljedica  uzrokovanih korona virusom Općina Ilidža je izdvojila u budžetu još 20.000 KM novčanih sredstva za  poticaj razvoja poduzetničke inicijative i zapošljavanja na području ove općine. Ranijom Odlukom 17  kandidata dobilo je  iznos  od planiranih 70.000,00 KM, koji je raspoređen svim kandidatima koji su ispunjavali uslove po Javnom pozivu, ali  je bilo  ispod onog iznosa koji su tražili.  Izmjenama i dopunama Budžeta Općine Ilidža izdvojen je dodatni iznos od još 20.000,00 .  Navedeni iznos sredstava je raspoređen u skladu sa Kriterijima za izbor poslovnih planova za njih 17.  Ugovori su uručeni  u sali Općine Ilidža  21. septembra 2020.godine. Podsjećamo Općina Ilidža i ove godine raspisala je javni poziv za sufinansiranje najboljih poslovnih planova sredstvima iz Budžeta Općine Ilidža, namijenjenih razvoju poduzetničke inicijative i zapošljavanju mladih i žena sa područja općine Ilidža. Na osnovu javnog poziva odabrani su  najbolji poslovni planovi mladih. Novčana nagrada namijenjena je sufinansiranju troškova pokretanja biznisa kroz finansiranje troškova registracije biznisa, troškova sredstava za rad, zakupa poslovnih prostorija, obrtnih sredstava, i ostalih troškova. Visina nepovratnih sredstava po poslovnom planu je iznosila  maksimalno do 5.000,00 KM.

Nermin Muzur

Ilidža

Adaptacija sala za tjelesni odgoj u osnovnim školama „Čengić Vila I“, „Grbavica I“ i „Hrasno“

Izgradnja Edukacijsko-rehabilitacijskog centra za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju