Općina Centar objavila javni poziv za dodjelu sredstava za sufinansiranje troškova vanrednog školovanja i prekvalifikacije12.04.2021.

Pravo na dodjelu sredstava mogu ostvariti osobe od navršenih 18 do 50 godina života koje imaju prebivalište na području općine Centar Sarajevo, kao nezaposlene osobe nalaze se u evidenciji Javne ustanove  „Služba  za  zapošljavanje  Kantona  Sarajevo“ najmanje 3 mjeseca i da nemaju nikakvih novčanih primanja.

U slučaju većeg broja zahtjeva u odnosu na raspoloživa sredstva za ovu namjenu, prednost u ostvarivanju podrške će imati maloljetni borci, djeca šehida i poginulih boraca, te ratnih vojnih invalida, demobilisanih i maloljetnih boraca, kao i pripadnici nacionalnih manjina, a dokumentaciju kojom dokazuju navedeno kandidati će dostaviti naknadno. Zahtjev sa dokumentacijom podnosi se Službi za boračko-invalidsku, socijalnu zaštitu i društvene djelatnosti – Odsjek za društvene djelatnosti putem pošte ili na protokol Općine Centar Sarajevo ulica Mis Irbina 1. Javni poziv će biti otvoren tokom cijele 2021. godine, odnosno do utroška sredstava za ovu namjenu.

Za sve dodatne informacije zainteresovana lica mogu pozvati na broj telefona 033/562-473.  Kako je navedeno u javno pozivu vanredno školovanje, prekvalifikacija i dokvalifikacija se može obavljati u obrazovnim ustanovama za obrazovanje odraslih, upisane u Registar kod Ministarstva za obrazovanje nauku i mlade Kantona Sarajevo, a koje rade po odobrenom programu formalnog obrazovanja odraslih za sticanje srednjeg obrazovanja. Sredstva za sufinansiranje troškova školovanja dodjeljivat će se na osnovu podnesenih zahtjeva, a visina odobrenih sredstava po jednoj osobi ne može biti veća od 2.000 KM. Tekst javnog poziva u kojem je navedena i potrebna dokumentacija, sa prijavnim obrascem možete pronaći na web stranici Općine Centar: http://www.centar.ba/stranica/javni-pozivi-euprava.

Srđan Mandić

Centar

Objavljen javni poziv za prijave na konkurs „Čiji je to grad?“

Nagradni konkurs za najbolje fotografije na temu “Boje mog mjesta”

Informacija za zimsko održavanje javnih gradskih ulica, trotoara, lokalnih cesta i nerazvrstanih cesta za period od 15.11.2020. do 15.03.2021. godine

Broj sklopljenih brakova u Općini Novo Sarajevu zadržava isti trend u odnosu na prethodne godine

Radovi u Rudarskoj ulici