U Domu zdravlja Vogošća počela vakcinacija protiv sezonske gripe02.12.2020.

Dostavljeno je 750 doza vakcina.

Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo i Zavod zdravstvenog osiguranja KS i ove godine obezbjedili su 9.400 besplatnih vakcina protiv gripe za sezonu 2020/2021 koje su distribuirane u JU Dom zdravlja KS. U Domu zdravlja Vogošća počela je vakcinacija, dostavljeno je 750 doza vakcina. Prema pojašnjenju glavne sestre u Domu zdravlja Vogošća Nihade Kulovac, vakcinacija se protiv virusa gripe obavlja već niz godina a najviše se preporučuje hroničnim bolesnicima i osobama starijim od 65 godina, obzirom na trenutnu situaciju izazvanu koronavirusom vakcinacija se preporučuje i zaposlenim u javnim zdravstvenim ustanovama, zaposlenim u MUP KS, zaposlenim u gradskom javnom saobraćaju i sl. Istakla je da je već veliki odziv građana koji su došli i vakcinisali se protiv gripe.Svi osiguranici dužni su imati zdravtsvenu knjižicu, te odgovarajući dokument koji dokazuje da pripadaju nekoj od rizičnih kategorija. Prije vakcinacije obavit će pregled kod ljekara i odlučiti da li pacijent može biti vakcinisan. Vakcinacija je počela ne samo u Centralnom objektu nego i u područnim ambulantama u Hotonju i Rosuljama.

Edin Smajić

Vogošća

Općina Jablanica se priključila "Inicijativi za zeleniju i održivu budućnost"

Magično putovanje za najmlađe koje je spremio Centar kulture i mladih počinje večeras