Broj sklopljenih brakova u Općini Novo Sarajevu zadržava isti trend u odnosu na prethodne godine10.12.2020.

Do sada je u Općini Novo Sarajevo sklopljeno 269 brakova.

U vremenu pandemije korona virusa, ipak, brojni parovi se odlučuju na vjenčanja. Do sada je u Općini Novo Sarajevo sklopljeno 269 brakova, a uz poštivanje naredbi Federalnog kriznog štaba.

Tokom ceremonije vjenčanja, svi prisutni obavezni su nositi maske i zaštitne rukavice. Stoga su više nego ikada prije u trendu manja i mala vjenčanja, vjenčanja u kojima se mladenci okruženi kumovima, najbližim članovima obitelji  i uskim krugom prijatelja.

Od početka ove godine, u sali za vjenčanja Općine Novo Sarajevo (ulica Kemala Kapetanovića 17)  sklopljeno je 253 braka, dok je prema posebnom zahtjevu (ugostiteljski objekat ili drugi javni objekat) održano 16 vjenčanja.

Hasan Tanović

Novo Sarajevo

Centri za zdravo starenje na području općine Centar zatvoreni do daljnjeg

Ured načelnika: Upriličen prijem za predsjednika Savjeta Mjesne zajednice Tršće Mustafu Subašića