VAŽNO! VAŽNO! Provjerite da li se Vaša kuća, stan ili firma nalaze na području koji je izloženo riziku od poplava, klizišta ili drugih opasnosti, predstavljamo DRAS sistem razvijen u okviru Zajedničkog programa Vlade Švicarske i Ujedinjenih nacija pod nazivom „Smanjenje rizika od katastrofa za održivi razvoj u Bosni i Hercegovini”05.04.2021.

DRAS je online platforma koja pruža ažurne informacije donosiocima odluka i građanima o izloženosti poplavama, klizištima, zemljotresima i lokacijama minsko sumnjivih površina sa ciljem promjene pristupa smanjenju rizika od katastrofa u Bosni i Hercegovini.

Općina Kakanj je partner na pomenutom programu od 2019. godine, te smo intenzivno radili sa Programskim timomkako bi sve potrebne informacije bile dostupne na DRAS platformi.

Kao rezultat, finaliziran je pregled za Kakanj i dostupan je na portalu https://drasinfo.org/ zajedno sapreostalim općinama i gradovima, partnerima na Programu.

Pripremljen je i kratki video:https://www.youtube.com/watch?v=Gfu6kZfFSVQ

Mirnes Bajtaraveć

Kakanj

Do kraja naredne sedmice završetak radova na sanaciji Ulice Gorica