Maglajska biblioteka25.09.2020.

Otvoren Odjel referensne literature u Biblioteci

Danas  je otvoren Odjel referensne literature u maglajskoj Biblioteci. Ovom činu prisustvovali su predstavnici kantonalne i lokalne vlasti, kantonalnih biblioteka, te jedan broj najvjernijih čitalaca.

Direktorica ustanove Nina Bunjevac-Salkić u svom obraćanju istakla je:„Zahvaljujući Fondu za bibliotečku djelatnost i Općini Maglaj mi smo realizovali ovaj projekat. Odjel prikuplja stručnu literaturu, posebna i specijalna izdanja, enciklopedije, riječnike i leksikone koji se ne iznose iz prostorija Biblioteke, ali su korisnicima dostupni i čitaonici.“

Načelnik općine Mirsad Mahmutagić i predsjednica Upravnog odbora ustanove Dženana Hadžiedhemović-Grahić pohvalili su angažman Biblioteke i njihovo stalno prepoznavanje potreba čitalaca, što je poručio i Marinko Tokić iz Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona.

Nakon svečanosti, održana je i redovna sjednica UO Udruženja bibliotekara Zeničko-dobojskog kantona.

Mirsad Mahmutagić

Maglaj

Izdvajanja za sport u 2019.g.

Historijski urbani krajolik Sarajevo postao nacionalni spomenik

Grad Sarajevo izabran u izvršni odbor Svjetske unije olimpijskih gradova

Obavijest o uplati I rate stipendije za nadarene studente za akademsku 2020/2021. godinu

Vlada KS i EBRD zajedno implementiraju projekte vrijedne 108 miliona eura