Ured načelnika: Upriličen prijem za predsjednika Savjeta Mjesne zajednice Tršće Mustafu Subašića09.01.2021.

Gost u uredu načelnika Općine Kakanj danas je bio predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Tršće Mustafa Subašić.

Na sastanku se razgovaralo o planovima daljeg unapređenja kvaliteta života mještana Tršća, o prioritetima za ulaganja za budući period, o aktuelnim izazovima s kojima se susreću mještani pomenute mjesne zajednice i sličnim temama.

Podsjetimo, načelnik Bajtarević je pokrenuo širok krug razgovora i konsultacija s predstavnicima kakanjskih mjesnih zajednica.

Cilj načelnika je direktno s terena dobiti informacije o potrebama, problemima i izazovima s kojima su susreću mještani u kakanjskim mjesnim zajednicama, te saznati njihove poglede na prioritete u pogledu poboljšanja kvaliteta života, kao i stepen pripremljenosti projekata za apliciranje prema budžetskim programima.

Načelnik je naglasio važnost mjesnih zajednica kao oblika organizacije koji je najbliži građanima, koji stalno osluškuje stavove i mišljenja građana i koji najbolje poznaje potrebe, probleme i prioritete u svom neposrednom okruženju.

Mirnes Bajtaraveć

Kakanj

Preminula je Aziza Karić jedna od najstarijih stanovnica Starog Grada

Građanima je potrebna ambulanta porodične medicine na Višnjiku