Epidemiološka situacija u Starom Gradu30.03.2021.

U općini Stari Grad u toku jučerašnjeg dana zabilježen je 31 slučaj kovid pozitivnih pacijenata, dok je broj građana upućenih u samoizolaciju 1.452. Prema informacijama dostavljenim Općinskom štabu civilne zaštite jučer je izvršeno 67 testiranja na kovid virus, dok je kovid ambulanta u Vrazovoj – namijenjena pacijentima iz Starog Grada i Centra, primila 244 pacijenata. Također, pacijentima su na raspolaganju dva broja telefona – tzv kovid telefon DZ Stari Grad (060 32 80 454) i opći broj Call centra (081 920 333). Kako je saopćeno iz DZ Stari Grad, na ova dva broja jučer je primljeno 209 poziva.

Prema podacima iz Doma zdravlja Stari Grad, u našoj općini je od 22. do 29. marta, 2021. godine još 208 osoba zaraženo virusom COVID 19 (kovid pozitivni pacijenti). Na dva covid broja primljeno je 1686 poziva, a kovid ambulanta u Vrazovoj – namijenjena pacijentima iz Starog Grada i Centra, primila je 2263 pacijenata.

Podsjećamo da na osnovu podataka iz Dom zdravlja Stari Grad svakodnevno na Općinskoj web stranici (home stranici) ažuriramo podatke o broju kovid pozitivnih pacijenata i broju građana upućenih u samoizolaciju.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Emitovanje signala „prestanak opasnosti“ u četvrtak, 01. oktobra u 12:00 sati

Prijm stranaka na otvorenom