"Građanska patrola": Najviše prijava za divlje deponije i rasvjetu08.12.2020.

Putem mobilne aplikacije „Građanska patrola“, Banjalučani su tokom novembra najčešće prijavljivali kvarove na javnoj rasvjeti kao i nepropisno odlaganje otpada.

Prema dojavama građana, javna rasvjeta nije bila u funkciji u ulicama: Sanskoj, Banović Strahinje, Braće Jugovića, Baje Pivljanina, Slobodana Kusturića, Branislava Nušića, Vicokih Dečana i u Parku Mladen Stojanović.

• Po prijemu prijava, izvođaču radova naloženo je da otkloni kvarove što je i učinjeno – rečeno je u Odjeljenju za komunalne poslove.

Građani su na nekoliko lokacija prijavili i nepropisno odlaganje otpada. Ove nepravilnosti su prjavljene u ulicama Đure Đakovića i Kosovskoj te kod novog mosta u Obilićevu. Iz nadležnog odjeljenja naglašavaju da je, na osnovu ovih prijava, naloženo uklanjanje otpada.

Takođe, prijaljvljen je i kvar na spravama za vježbanje na tereteni na otvorenom između mosta Venecija i Rebrovca. Izdat je nalog izvođaću radova da otkloni kvar.

Draško Stanivuković

Banja Luka

Završena sanacija stepeništa i pješačke staze na Koševskom brdu

Otvoren Centar za komunalne usluge na Dobrinji, moratorij na zapošljavanje onemogućio početak rada KJK preduzećima