Značajna donacija za Zavod za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a Kantona Sarajevo08.12.2020.

Na molbu Zavoda za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a Kantona Sarajevo, općinski načelnik mr. Ibrahim Hadžibajrić dao je hitni nalog da se ovoj ustanovi isporuče zaštitne maske, rukavice i Covid-19 odijela.

Donacije

Na ovaj način povećat će se stepen sigurnosti uposlenika ovog Zavoda koji su u velikoj mjeri izloženi mogućoj zarazi koronavirusom. Kako nam je potvrdila Lejla Dizdarević, po ovlaštenju pomoćnica načelnika za civilnu zaštitu, općinski načelnik zadužio je ovu službu za hitnu nabavku i isporuku zaštitnih maski, rukavica i Covid-19 odijela Zavodu za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a Kantona Sarajevo. Tim povodom danas su predstavnici Službe za civilnu zaštitu Općine Stari Grad, direktoru Zdravstvene ustanove zavoda za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a KS, Anesu Taloviću uručili 10.000 zaštitnih maski, 1.500 zaštitnih rukavica i 20 Covid-19 odijela.

„Načelnik Hadžibajrić je svjestan koliko ste izloženi mogućnostima zaraze, da su vaše kolege konstantno na terenu i da djeluju kako u redovnim, tako i vanrednim okolnostima, te je zbog toga dao hitan nalog za kupovinu zaštitne opreme“, istakla je Dizdarević.

Talović se zahvalio načelniku Hadžibajriću na ovoj, kako je kazao značajnoj donaciji. „Ova pomoć nam mnogo znači. Za nas, ovo je jako teška situacija jer već duže vrijeme stvari ne funkcionišu dobro u Ministarstvu zdravlja Kantona Sarajevo, nema stalnog ministra, postoje problemi u logističkim službama. Zbog svega toga, mi smo prinuđeni da se snalazimo kako znamo, preko prijetelja, komesara.. Načelnik Hadžibajrić je prepoznao značaj ove ustanove u borbi protiv ove pandemije i neizmjerno smo mu zahvalni na tome“, poručio je Talović.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Donacije

Općina obezbijedila zaštitne maske, sredstva za dezinfekciju i toplomjere za osnovne škole i vrtiće

Preduzeću „Pokop“ uručena specijalizovana mašina

Donacije

Nastavak podrške građanima: Porodica Mujanović dobila sredstva za nabavku hrane za stoku

Donacije

Veterinarskom fakultetu u Sarajevu donirano vozilo za prevoz životinja

Javni pozivi i konkursi

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu Svetosavske nagrade

Mladi eko-pjesnici podižu glas za vraćanje prirode u njihove živote!

Čestitka za Dan Oružanih snaga BiH - 1.decembar

Prijem viceprvaka svijeta Adnana Alagića u Općini Konjic

Završeno asfaltiranje dionice puta u Mjesnoj zajednici Podgajevi

„Dani domaćih proizvoda“ od 15. oktobra kod „Krajiške kuće“