Pogledajte TV hroniku Općine Stari Grad za mjesec mart06.04.2021.

U posebnoj TV emisiji predstavljene su najvažnije aktivnosti koje je realizovala Općina Stari Grad, predvođena općinskim načelnikom mr Ibrahimom Hadžibajrićem, u toku mjeseca marta. Preovladavaju akcije pomoći institucijama i građanima u jeku pandemije korona virusa.

Općinski načelnik mr Ibrahim Hadžibajrić i vd generalne direktorice JU „Domovi zdravlja KS prim.dr. Amela Kečo potpisali su Sporazum o načinu i uslovima vršenja poslova zaštite i spašavanja iz nadležnosti Službe za medicinsku pomoć na području Starog Grada. Ovo je posebno važno u vremenu pandemije korona virusa jer podrška naše lokalne zajednice Domu zdravlja, a time indirektno i pacijentima, je od velikog značaja. Općina Stari Grad u toku mjeseca marta obavezala se i za finansijsku pomoć Udruženju ‘Srce za djecu oboljelu od raka’, a također obezbijedila je i stipendije učenicima iz Starog Grada koji su se odlučili za deficitarna zanimanja kao što su: keramičar, podopolagač, tapetar, mesar i slično.

Opširnije o ovim temama se informišite u martovskoj TV hronici Općine Stari Grad.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Ajnadžić uspješno riješio spor sa porodicom Buhač na trasi Prve transverzale

Gradonačelnik Kasumović poručio da je Grad Zenica prijatelj osobama sa invaliditetom