Završen kružni tok u Hrasnici09.11.2020.

Ovaj projekat u potpunosti je finansirala Općina Ilidža.

U naselju Hrasnica  završeni  su radovi  izgradnje kružnog toka. Presijecanjem vrpce načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić i direktor firme,  izvođača radova  Mevludin Comerc d.o.o,    Almir  Bučan, 6. novembra 2020. godine ozvaničili su okončanje radova i pustili u promet saobraćajnicu. Općina Ilidža je u ovoj budžetskoj 2020. godini planirala izgradnju kružnog toka u Hrasnici i nastavak prema Famosu sa dva kolovoza u dužini 180 metara i dalje preusmjeravanje u jedan kolovoz. Iznos ugovorenih radova je 1.518.778,39 KM. Izvođenje javne rasvjete  povjereno je firmi Testingelektro d.o.o u vrijednosti 83.686, 59 KM. Ovaj projekat u potpunosti je finansirala Općina Ilidža.

“Izgradnjom kružnog toka  povezala se Hrasnica sa Ilidžom sa dva kolovoza  po dvije  saobraaćajne trake u dužini 4.6  kilometara. Sam početak  izvođenja radova  uslovljen je bio  izmještanjem  instalacije  van tramvajskog  i saobraćajnog pojasa  i izmještene su van pojasa  saobraćajnice i kružnog toka. Ovaj kruži tok  rasteretit će  saobraćaj i  poslužiti  sigurnosti u saobraćaju” rekao je,  između ostalog,  načelnik Memić.

Urađeno je izmještanje gasovoda, vodovodnih cijevi promjera 100,150,200,400 milimetara, kao i  izmještanje instalacija BH Telekoma i Elektrodistribucije.Stručni nadzor  nad izvođenjem obavljao je Zavod  za izgradnju Kantona Sarajevo. Projekat  je uradila projektna kuća TZI Inžinjering d.o.o

Nermin Muzur

Ilidža

Uskoro otvaranje Centra za mlade i Centra za zdravo starenje u naselju Breka