Sufinansiranje stanova25.09.2020.

Svečano potpisivanje ugovora sufinansiranja prve stambene nekretnine

U cilju osiguranja što boljih uvjeta za ostanak mladih, gradska vlast Čapljina već godinama provodi brojne projekte. Jedan od njih, a koji je naišao na veliko zanimanje javnosti, jest subvencioniranje kupnje stanova mladima.

Riječ je o projektu koji je startao u prvoj polovini ove godine. Grad Čapljina – gradonačelnik subvencionira kupnju prve stambene nekretnine sa 100,00 KM po četvornom metru na nekretnine do 75 kvadrata osobama do 35 godina starosti. Tako osoba, odnosno mlada obitelj, koja je kupila stan od 75 kvadrata od Grada Čapljine može povući 7 500, 00 KM.

Natječaj je otvoren do kraja ove godine, a danas je upriličeno svečano potpisivanje prvog ciklusa prijava. Pravo na subvenciju stambene nekretnine ostvario je 47 mladih i mladih obitelji.

Na samom početku svečanosti nazočnima se obratio gradonačelnik grada Čapljine dr. Smiljan Vidić, koji je u konačnici predlagatelj i realizator ovoga projekta.

Istaknuo je kako je ovaj projekt jedan od demografskih mjera pomoći mladim ljudima jer upravo ulaganje u mlade ljude glavni je i prioritetni projekt lokalne vlasti.

Koliko lokalna vlast brine o mladim ljudima govori realizacija svih projekata koji se odnose na naše najmlađe i na našu mladež.
Neki od značajnijih projekata su sufinanciranje boravka djece u dječjem vrtiću, bespovratna sredstva za učenike prvih razreda osnovnih i srednjih škola. Također jedna od konkretnih i svakako značajnih mjera koje lokalna vlast provodi s ciljem pomoći mladima je i sufinanciranje prijevoza učenika.

Vrijedi istaknuti dodjelu novčanih potpora studentima s posebnim naglaskom na studente deficitarnih zanimanja.
Grad je ove godine dodijelio i novčanu potporu obiteljima s četvero i više djece. Stjecanje prvog radnog iskustva važna je odrednica u razvoju daljnje poslovne karijere. Vodeći se upravo time, gradonačelnik već 11. Godinu za redom uspješno provodi projekt pomoći mladim ljudima kako bi kroz radni staž dobili potreban preduvjet za budući stalni radni odnos. Trenutno u Gradskoj upravi i našim Javnim poduzećima pripravnički staž odrađuju 52 pripravnika.

Koliko lokalna vlast ima sluha za čapljinsku mladež govori i činjenica o pomoći pri stambenom zbrinjavanju. Pravo na sufinanciranje u prvom ciklusu ostvarili su: Štefica Rebac, Antonio Spužević, Ante Jurković, Danijel Nedić, Tomislav Previšić, Dijana Ivanković, Vesna Pažin, Ana Obradović, Karmen Maslać, Zoran Duranić, Almir Karić, Slaven Karlović, Marko Katić, Daniel Muratbegović, Mija Filipović, Bruno Rajič, Tomislav Brajković, Biljana Jarak, Mateo Čuljak, Marina Vištica, Ana Pavlović, Ilija Blažević, Anđelo Jelčić, Josip Jurković, Martina Konjevod, Adnan Šuta, Matea Vidić, Milenka Vukšić, Josipa Pavlović, Nikola Matić, Marija Brajković, Ivan Merdžan, Robert Grbavac, Mario Šutalo, Kristijan Doći, Nedim Svinjar, Nikola Andrić, Nediljko Rotim, Ehlimana Garbo, Ines Dalmatin, Bruno Papac, Dragan Knežević, Dragana Krešić, Jasenko Džeko, Barbara Šakić, Josip Jukić, Franjo Bošković.

Smiljan Vidić

Čapljina

Dodijeljene sredstva za razvoj poduzetničke inicijative

Izgradnja Edukacijsko-rehabilitacijskog centra za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju