Čestitka načelnika Općine Kakanj Mirnesa Bajtarevića povodom 8. aprila – Dana oslobođenja Kaknja08.04.2021.

Antifašizam je jedan od najhumanijih i najsvjetlijih pokreta u historiji čovječanstva. Ovaj pokret nije jedan od onih koji počnu i završe u određenom historijskom periodu.

Antifašizam je pokret kontinuiteta i treba ga stalno jačati i promovisati, posebno kod mlađih naraštaja.

Antifašizam se oštro suprotstavlja svakoj teoriji o superiornim rasama koje žele dominirati nad drugima.

Antifašistički pokret se zasniva na postulatu jednakosti među ljudima bez obzira na njihovo porijeklo, materijalno stanje, naciju, vjeru i druge elemente njihovog identiteta.

Priča o antifašizmu mora polaziti od porodice i škole jer će budućnost našeg bosanskohercegovačkog društva biti svijetla samo ako djecu i mlađe naraštaje naučimo da uvijek i u svakoj prilici budu antifašisti, rodoljubi, slobodoljubivi i uzorni građani, vrijedni radnici i da njeguju prijateljstvo, zajedništvo, solidarnost, osjećajnost, ljubav i mir.

Građanima Kaknja upućujem srdačnu čestitku povodom 8. aprila – Dana oslobođenja Kaknja.

Načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević

Mirnes Bajtaraveć

Kakanj

Grad Visoko prvi u BiH implementirao aplikaciju koja besplatno povezuje poslodavce i osobe koje traže posao