Završen kružni tok u Hrasnici09.11.2020.

Ovaj projekat u potpunosti je finansirala Općina Ilidža.

U naselju Hrasnica  završeni  su radovi  izgradnje kružnog toka. Presijecanjem vrpce načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić i direktor firme,  izvođača radova  Mevludin Comerc d.o.o,    Almir  Bučan, 6. novembra 2020. godine ozvaničili su okončanje radova i pustili u promet saobraćajnicu. Općina Ilidža je u ovoj budžetskoj 2020. godini planirala izgradnju kružnog toka u Hrasnici i nastavak prema Famosu sa dva kolovoza u dužini 180 metara i dalje preusmjeravanje u jedan kolovoz. Iznos ugovorenih radova je 1.518.778,39 KM. Izvođenje javne rasvjete  povjereno je firmi Testingelektro d.o.o u vrijednosti 83.686, 59 KM. Ovaj projekat u potpunosti je finansirala Općina Ilidža.

“Izgradnjom kružnog toka  povezala se Hrasnica sa Ilidžom sa dva kolovoza  po dvije  saobraaćajne trake u dužini 4.6  kilometara. Sam početak  izvođenja radova  uslovljen je bio  izmještanjem  instalacije  van tramvajskog  i saobraćajnog pojasa  i izmještene su van pojasa  saobraćajnice i kružnog toka. Ovaj kruži tok  rasteretit će  saobraćaj i  poslužiti  sigurnosti u saobraćaju” rekao je,  između ostalog,  načelnik Memić.

Urađeno je izmještanje gasovoda, vodovodnih cijevi promjera 100,150,200,400 milimetara, kao i  izmještanje instalacija BH Telekoma i Elektrodistribucije.Stručni nadzor  nad izvođenjem obavljao je Zavod  za izgradnju Kantona Sarajevo. Projekat  je uradila projektna kuća TZI Inžinjering d.o.o

Nermin Muzur

Ilidža

Jednoglasno podržan budžet Općine Novi Grad Sarajevo za 2021. godinu u iznosu od 48.817.800 KM