Četiri mlade osobe pokreću vlastiti biznis04.11.2020.

Četiri mlade osobe pokreću vlastiti biznis

Zahvaljujući finansijskoj podršci Općine Centar, četiri mlade osobe će u narednom periodu pokrenuti vlastiti biznis. Pored dodijeljenih novčanih sredstava, potpisnicima ugovora, čija je projektna aplikacija prihvaćena za sufinansiranje start-up biznisa, omogućena je i nefinansijska pomoć u vidu obuke o poduzetničkim vještinama, koja će se vršiti putem Centra za izvrsnost u poduzetništvu Sarajevo.

Uz četiri najbolje ocijenjena projekta, koji su finansijski podržani, još 20 mladih ljudi je dobilo nefinansijsku podršku u vidu pomenute obuke. Ovo je drugi od pet javnih poziva u okviru poduzetničkih poduhvata u oblasti IT i kreativnih industrija. U toku je obuka i za treći javni poziv, koji je za prijave bio otvoren do 27. oktobra 2020. godine.

Podsjećamo, Općina Centar u okviru podrške mjerama aktivne politike zapošljavanja mladih projekat finansiranja start-up biznisa realizira od 2015. godine, zahvaljujući čemu je do sada zaposleno više od 100 mladih ljudi.

Srđan Mandić

Centar

Podrška obrtima i starim zanatima

Grad Tuzla osvojio oko milion KM iz EU IPA programa za uređenje izletišta Ilinčica