Javni poziv: 10 milijuna KM za pomoć subjektima iz poljoprivredno-prehrambenog sektora28.10.2020.

Za realizaciju ovog Javnog poziva osigurana su sredstva u iznosu od 10.000.000 KM.

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva  raspisalo je Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu financijske pomoći subjektima iz poljoprivredno-prehrambenog sektora.

Predmet Javnog poziva je podnošenje prijava radi dodjele financijske pomoći ugroženim subjektima iz poljoprivredno-prehrambenog sektora u okolnostima izazvanim pandemijom COVID-19 koja se uplaćuju na račun korisnika financijske pomoći prema kriterijima propisanim ovim Javnim pozivom.

Pravo sudjelovanja po ovom Javnom pozivu imaju izvozno orijentirana gospodarska društva, zadruge, obrti i drugi pravni subjekti koji su ostvarili izvoz preko 30% od ukupnog prihoda u prethodnoj godini (vlastita proizvodnja, otkup ili prerada poljoprivredno-prehrambenih proizvoda sa teritorije Federacije BiH) i to:

• meso i prerađevine od mesa (goveđe, svinjsko, ovčje i kozje),
  • mlijeko i prerađevine od mlijeka,
  • meso peradi i njihove prerađevine,
  • ribe (morske i slatkovodne) i njihove prerađevine,
  • voće i prerađevine od voća,
  • grožđe i masline i njihove prerađevine,
  • povrće i njihove prerađevine,
  • med i drugi pčelarski proizvodi,
  • ljekovito i aromatično bilje i njihove prerađevine,
  • gljive i njihove prerađevine.

Za realizaciju ovog Javnog poziva osigurana su sredstva u iznosu od 10.000.000 KM iz Proračuna Federacije Bosne i Hercegovine za 2020. godinu.

Maksimalni dozvoljeni iznos financijske pomoći koji se može dodijeliti jednom korisniku po ovom Javnom pozivu ne može preći iznos od 700.000 KM.

Više informacija o Javnom pozivu na OVOM LINKU

Smiljan Vidić

Čapljina

Počela berba lješnjaka