Gradonačelnica obišla radove: U rekordnom roku izvršena rekonstrukcija i asfaltiranje puta Hlapčevići-Kalotići20.10.2020.

Gradonačelnica Amra Babić zajedno sa saradnicima obišla je naselje Hlapčevići u MZ Moštre. U rekordnom roku izvršena je rekonstrukcija i asfaltiranje puta Hlapčevići – Kalotići.

Za mještane pomenutog naselja ovo je značajan projekat radi sigurnosti kretanja i vožnje. Posebno je značajan za djecu koja se kreću ovom saobraćajnicom i voze bicikla. Razgovarali smo sa mještanima ovog naselja koji ne kriju svoju radost što je riješen još jedan problem u njihovom naselju.

Podsjećamo, Grad Visoko je iz Programa kapitalnih ulaganja za 2020. godinu finansiranih iz Budžeta Grada Visoko realizovao projekat rekonstrukcije i asfaltiranja lokalnog puta Hlapčevići-Kalotići u MZ Moštre.

Tom prilikom izvršeni su radovi na uklanjanju oštećenog asfaltnog kolovoza, iskopu donjeg sloja, dovozu i ugradnji krupnozrnog kamenog materijala za ojačanje nosivosti tla, te izradi završnog tamponskog sloja s valjanjem do propisane zbijenosti.

Press Grada Visoko

Mirza Ganić

Visoko

Saniran makadamski pristupni put Močila kod br. 77