Općinska Služba civilne zaštite: Jaki udari vjetra za vikend05.12.2020.

Prema prognozama Federalnog hidrometeorološkog zavoda jak vjetar južnog smjera se očekuje od subote, 05. decembra od 03:00 sata, do nedjelje, 06. decembra do 20:00 sati.

Služba civilne zaštite Općine Stari Grad upozorava građane da je Federalni hidrometerološki zavod objavio narandžasto upozorenje za vikend kada se očekuju jaki udari južnog vjetra u sjeverozapadnim, zapadnim, jugozapadnim i centralnim dijelovima BiH.

Prema prognozama Federalnog hidrometeorološkog zavoda jak vjetar (od 40 do 60 km/h) južnog smjera se očekuje od subote, 05. decembra od 03:00 sata, do nedjelje, 06. decembra do 20:00 sati. U općinskoj Službi civilne zaštite apeluju na pravna lica, koja izvode radove na građevinskim objektima, da ne ostavljaju predmete koji bi usljed jakog vjetra mogli pasti sa krovova i drugih mjesta na objektima, kao i građevinskih skela i tako ugroziti sigurnost prolaznika.

Također, upućuju apel građanima da na svojim balkonima i drugim otvorenim prostorima ne ostavljaju predmete koji bi mogli ugroziti nečiju sigurnost, kao i da ne parkiraju svoja vozila u blizini velikih stabala.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Kvalitet zraka: U Kaknju proglašena “EPIZODA PRIPRAVNOSTI”

Sanirana javna rasvjeta na Trgu oslobođenja – Alija Izetbegović